Batman ve Superman: TrR
5.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.0 /10 (1)
IMDB Puanı 163 Görüntülenme

Batman ve Superman: TrR

Batman v Süpermen: Adalet Dawn bir 2016 Amerikalı süper kahraman filmi özelliğine DC Comics karakterleri Batman ve Süpermen . Yönetmen Zack Snyder ve tarafından dağıtılan Warner Bros Pictures , filmin 2013 adlı bir devamı niteliğindedir Çelik Adam ve ikinci taksit ise DC Genişletilmiş Evren . Bu tarafından yazılmıştır Chris Terrio ve David S. Goyer ve bir özellikleri oyuncu kadrosuyla içerir Ben Affleck , Henry Cavill , Amy Adams , Jesse Eisenberg , Diane Lane , Laurence Fishburne , Jeremy Irons , Holly Hunter ve Gal Gadot . Batman v Süpermen: Adalet Şafak birlikte Batman ve Superman özelliği ilk canlı aksiyon filmi, hem de ilk canlı aksiyon sinematik tasviri Wonder Woman , Aquaman , Flaş ve Cyborg . Filmde, cahil ustalık Lex Luthor, Batman'ı Luthor'un yenilgiye uğradığı sapkın bir süpermen savaşına yönlendiriyor. Adalet Şafak birlikte Batman ve Superman özelliği ilk canlı aksiyon filmi, hem de ilk canlı aksiyon sinematik tasviri Wonder Woman , Aquaman , Flaş ve Cyborg . Filmde, cahil ustalık Lex Luthor, Batman'ı Luthor'un yenilgiye uğradığı sapkın bir süpermen savaşına yönlendiriyor. Adalet Şafak birlikte Batman ve Superman özelliği ilk canlı aksiyon filmi, hem de ilk canlı aksiyon sinematik tasviri Wonder Woman , Aquaman , Flaş ve Cyborg . Filmde, cahil ustalık Lex Luthor , Batman'ı Luthor'un yenilgiye uğradığı Süpermen'le önleyici bir savaşa yönlendiriyor.

Film, Man of Steel'in çıkışından sonra 2013 San Diego Comic-Con International'da ilan edildi . Snyder filmi ilham alacağını belirtti Batman çizgi roman serisinin Dark Knight Returns ile Frank Miller , ancak özgün bir önermeyi takip edeceğini açıkladı. Batman'ın filmdeki enkarne oluşu karakterin sinematik bir yeniden başlatması olarak The Dark Knight Trilogy'deki önceki canlandırmasından da farklı olacaktır. Film aynı zamanda "Süper Ölüm Ölümü " hikayesi yayının anlatı unsurlarından esinlenmiştir . Ön üretim , Ekim 2013'te Doğu Los Angeles Üniversitesinde başladı. ile ana çekimler Mayıs 2014'te başlayan Detroit , Michigan . Ek filme de gerçekleşti Chicago .

Batman Superman v: Adalet Şafak galası Auditorio Nacional de Mexico City 19 Mart 2016 tarihinde ve de serbest bırakıldı ABD'de 2D, Mart 25, 2016, üzerine 3D , IMAX 3D, 4DX prim geniş format ve 70 mm Baskılar . Yeni gişe rekorları kıran ilk filmin ardından, film ikinci haftasonunda tarihi bir düşüş yaşadı ve asla kurtarıldı. Kâr getirmekle birlikte, filmde görsel stil ve oyunculuğa övgüde bulunsa da, bir gişe hırsızlığı olduğu düşünüldü ve ton, senaryo ve pacing için eleştirmenlerin eleştirdiği eleştiriler aldı. Bir yönetmenin yaptığı kesimde " Onsekiz ay ile yıkıcı savaştan sonra Genel Zod içinde Metropolis içinde Çelik Adam , Süpermen tartışmalı bir figür haline gelmiştir. Gotham Şehrinde yaklaşık yirmi yıldır güvenlik görevlisi Batman olarak faaliyet gösteren milyarder Bruce Wayne, Süpermen'i insanlık için potansiyel bir tehdit olarak görüyor. Batman'ın adalet biçimini öğrendikten sonra , Süpermen'in değişimci Clark Kent , Daily Planet makaleleriyle Batman'ı ortaya çıkarmak istiyor . Wayne Rus silah kaçakçısı olduğunu öğrenir Anatoli Knyazev temas olmuştur LexCorp patronu Lex Luthor . O esnada, Luthor, Senatör Haziran Finch'i, Kriptonlara karşı bir "caydırıcılık" olarak korumak istediğini iddia ederek, Zod'un terraform girişimi sonrasında Hint Okyanusu'ndan alınan kryptoniti ithal etmesine izin vermeye ikna etmeye çalıştı. Bunun yerine Finch'in astıyla alternatif planlar yapıyor ve Zod'un bedenine ve Kryptoncu keşif gemisine erişmesini sağlıyor.

Wayne, Diana Prince adlı eski eskar satıcılarla buluştuğu LexCorp'da bir partiye katılır ve şirketin ana bilgisayarından şifrelenmiş verileri alır. Batcave'de sürücünün şifresini çözerken, Wayne, kıyamet sonrası bir dünyanın hayalini kuruyor ve burada bir grup isyancı bir faşist Süpermen'e karşı yöneliyor. Gelecekte Lois Lane'in önemli rolünden uyaran kimliği belirsiz bir varlık tarafından vizyonun dışına çekildi ve kendisini kaybolmadan önce "diğerlerini" bulmaya çağırdı. [N 1] Wayne daha sonra Luthor'un sadece kryptonite denemekle kalmadığını, aynı zamanda metahumanları araştırdığını keşfeder . Onlardan biri, Ölümsüz bir savaşçı olan Prens'in kendisidir.

Bir kongre duruşmasında, Finch'in eylemlerinin geçerliliği hakkında Süpermen'i sorgularken bomba patlar ve Süpermen'in herkesi öldürür. Bombayı tespit etmesi ve halkı kurtaramadığı için hayal kırıklığına uğraması gerektiğine inanan Süpermen, sürgünde sürgüne başladı. Batman, LexCorp'a girdi ve kryptoniti çaldı; güçlü bir dış iskelet inşa ederek Süpermen'e karşı savaşmayı planladı ve bir kryptonite bombası fırlatıcısı ve bir kryptonite uçlu mızrak yarattı. Bu arada, Luthor Krypton gemisine girdi ve 100.000'den fazla dünyadan biriken geniş bir teknoloji veritabanına erişti.

Luthor, Süpermen'i sürgüne getirmek için Clark'ın evlat edinen annesi Martha Kent'i kaçırıyor. Ona, Superman ve Batman'ı, birbirlerine olan güvensizliklerini artırarak manipüle ettiğini ortaya koyuyor. Luthor, Süperman'ın Martha'nın hayatına karşılık Batman'ı öldürmesini talep ediyor. Süpermen durumu Batman'a açıklamaya çalışıyor, bunun yerine Batman Süpermen ile kavga ediyor ve sonunda onu bastırıyor. Süpermen, Batman'ı mızrakla öldüremeden önce, Batman'ı "Martha'yı kurtarmaya" çağırıyor. Adı Martha'yı da geçersiz kılıyor ve Wayne'in geç annesiyle aynı kalıyor ve Lane'in Batman'a gelip neden Batman'la haklı çıkacağını kafa karıştırıyor. Süpermen, gözlem gemisinde Luthor ile karşı karşıya kalırken Batman, masum bir ölmeye ne kadar düştüğünü ve kaçınılmaz olduğunu fark ederek Martha'yı kurtardı.

Luthor, genetik olarak tasarlanmış bir canavarı hem Zod'un vücudundan hem de kendi DNA'sından kurtararak, yedekleme planını yürürlüğe koydu. [N 2] Prince beklenmedik bir şekilde geldi ve metahuman doğasını ortaya koyarak, yaratıkla savaşmak için Batman ve Süpermen'le güçlerini birleştirdi. Yaratığın enerjiyi emebileceği ve yönlendireceği ve Prens, Batman ve Süpermen'i aştığı anlaşılıyor. Süpermen, kryptonite karşı savunmasız olduğunu fark ederek, kryptonite mızrakını getirir. Batman ve Prince'in onu içeren yardımı ile, Süpermen canavarın üstüne bindirerek onu öldürür. Son anlarında, canlı, kemik çıkıntılarından biriyle zayıflatılmış bir Süpermen'i öldürür.

Luthor tutuklandı ve Batman cezaevinde onunla yüzleşerek Luthor'a kendisini her zaman gözetleyeceğini söyledi. Luthor, Süpermen'in ölümünün dünyayı güçlü yabancı tehditlere karşı savunmasız bıraktığını gösteriyor. Metropolis'te Superman için bir anıt düzenlendi. Clark da öldü ilan edildi ve Wayne, Lane, Martha ve Prens kendisi için Smallville'de özel bir cenaze töreni düzenledi . Martha, Clark'dan bir nişan yüzüğü içeren Lane'e bir zarf veriyor. Cenaze töreninden sonra Wayne, Prens'e, Superman'ın yokluğunda dünyayı korumak için Luthor dosyalarından başlayarak bir metahumans ekibi kurmayı planladığını açıkladı. Ayrıldıktan sonra, Clark'ın tabutunun üzerindeki kir, havaya kalkmaya başlar. Bir milyarder sosyetik ve sahibi Wayne Grubu'yla korunması vakfetti Gotham'ı iyi eğitimli, maskeli bir kahraman olarak suç dünyasının dan. [6] Bu filmdeki Batsuit, önceki tasvirlerde zırhlı kıyafetler yerine kumaştan yapılmış ve Batman'ın Süpermen'e karşı savaşında kullandığı mekanik bir elbise de bulunuyor. Batman'ın davasında Zack Snyder, "Daha normal, zırhlı bir Batman olanı değil, bir kumaş tabanlı Batman'ı gerçekten yapmak istiyordum, yapmak istediğim şey hakkında gerçekten güçlü bir fikrim vardı" dedi. " [7] Batman olarak daha derin bir sesle konuşan önceki sürümlerin aksine, bu sürüm gerçek sesini çarpıtmak için bir ses modülatörü kullanıyor, Affleck, ünlü bir milyarderin muhtemelen sesinin farkına varacağını söyleyerek. Affleck, bu Batman'ı önceki tasvirlerden farklı kılan bir soru üzerine, Batman'ın biraz daha yaşlı olduğunu, biraz daha dünya yorgunluğunun olduğunu söyledi.O biraz daha akıllı olduğu için bloğun etrafında dolaştı, ancak kesinlikle daha alaycı ve biraz da alaycı ve biraz Daha koyu ve daha çok yorgun "sözleriyle ekliyor ve Batman'ın" zaman içinde bu dünyanın şiddetine ve suç unsuruna daha fazla maruz kaldıklarını "söyledi. [8] Filmin Batman etkilendi Frank Miller 'ın The Dark Knight Returns 40 yaşlarında Batman gösterir. Snyder, "Daha yaşlı bir Batman istiyordum, savaşa boğulmuş bir Batman istedim, bu yüzden, birçok açıdan, Ben gerçekten mükemmeldi - biraz yaşlandık. Gerçekten harika çalıştı. Yaptığımız Batman hakkında gerçekten heyecan duyuyorum . " [7] Affleck'in Batman rolünde Snyder," Ben, Henry'nin Süpermen'i için ilginç bir denge dengesi sağlıyor "dedi. Clark Kent'ten daha yaşlı ve daha akıllı olan ve tecrübeli bir suç savaşçısının yara izlerini taşıyan ama dünyanın milyarder Bruce Wayne'de gördüğü çekiciliği koruyan bir adamın katmanlı bir canlandırması yaratmak için oyunculuk parçaları var. " [9] Affleck övgüde bulundu. Snyder, önceki taksitte Metropolis'te meydana gelen tahribatın üstesinden gelmek için uğradığı için "Zack'in hesap verebilirliği göstermek ve şiddet sonucu ve bu binalarda gerçek insanlar olduğunu görmek fikrini beğendim" dedi. "Ve aslında, bu binalardan birisi Bruce Wayne'in binasıydı, o yüzden Black Zero olayında ölenleri tanıyordu". [10] Brandon Spink genç bir Bruce Wayne'i canlandırıyor. [11]
Kal-El / Clark Kent / Süpermen olarak Henry Cavill :
Bir Metropolis tabanlı Kryptonlu kurtulan ve bir gazeteci Daily Planet insanlığı korumak için onun dünya dışı yeteneklerini kullanır. Süpermen'in Batman v Süpermen kıyafeti Man of Steel'deki tarzına bir miktar benzemekle birlikte, gelişmiş, yüksek teknoloji tarzı yüzey detayları ve daha parlak, daha metalik görünüşlü pelerin ile. [12] Kriptonca yazılmış bir alıntı Süpermen'in "Yalnız kalmayı düşündüğümüz yerde, tüm dünyayla olacağız" sembolüne eklendi. [13] Superman önceki taksit beri bir kahraman rolünü benimsedi nasıl gelince, Cavill açıklayan ayrıca, "O olabildiğince çok hayat kurtarmak için elinden geleni yapıyor, bu konser için daha çok kullanılan var" dedi, "Artık çılgınca değil, artık kulak arkası kahraman gibi bir süper kahraman değil." Süpermen'in Batman'ın suçla mücadelesine bakışını anlatan Cavill, "Adalet biçimiyle aynı fikirde değil" dedi. "Doğru şeyi yapmaya çalışan bu çiftlik çocuğu için, herhangi bir masrafla adalet, onun gelebileceği bir şey değil " Dünya Gezegeni için bir gazeteci olarak görevini kullanarak " bu Batman ailesinin ne yaptığını dünyaya göstermek "umuduyla" şartlarla ". [14] Film, Süpermen için çok kapsamlı olduğu için eleştirilen Man of Steel'in bir parçası olan Metropolis'te Superman ve Zod'un neden olduğu tahribata değiniyor ve Snyder "Ben şaşırdım, çünkü Superman tayfı benim için yapabilirsin' t sadece süper kahramanlar etrafında vurmak ve hiçbir sonuçlarına katlanırsın sahip olması " [10] Bu filmde herkes onlar bu yabancı hakkında ne hissettiğini farklı yönlere bölünmüş olan Süpermen'in kamu algı filmde ne günü, Cavill söyledi" "Diyerek," Bazıları onu seviyor, bazıları ondan nefret ediyor. Diğer insanlar onu korkutuyor. O bir zalim midir? " [15] Superman beri nasıl geliştiğini sorulduğunda Çelik Adam Superman kendini çok farklı değildir, Cavill söyledi". Bununla birlikte, yeni bir dizi sorunla uğraşmak zorunda çünkü şimdi dünyaya duyuruldu. Bu film, genel olarak dünyanın ve özellikle Batman'ın bu yabancıyı nasıl gördüğüne ve Süpermen'in evrimi hakkında daha az göründüğünden daha fazla. "Cavill Süpermen ve Batman'ı" Aynı madalyonun iki yüzü. Aynı amaçları vardır, ancak bunu başarmak için çok farklı yöntemler kullanırlar. Anlaşılır bir şekilde, onları birbirleriyle çatışmaya itiyor ve çatışmaları tarihi bir an. " [16]
Amy Adams olarak Lois Lane :
Daily Planet için bir muhabir ve Clark Kent'in sevgi ilgisi. [17] [18] Rolüyle ilgili olarak Adams, "Lois hala bilgi anahtarı gibi" diye belirtti: O kız dışarı çıkıyor ve onu bulup çözüyor ve hepsini bir araya getiriyor ve hepsi de o kadar çok Çok ilgilendi. " [19] Filmde Lois Lane'i canlandırmaya yönelik düşünceleri sorulduğunda Adams, "Korkusuz olduğunu seviyorum, bu şekilde değilim, bu yüzden gerçekten eğlenceli" sonucundan korkmuyor "yanıtını verdi. Lois Lane ve Clark Kent'in filmdeki ilişkisiyle ilgili olarak Adams, "Bu konuda harika olan şey, Lois ve Clark'la olan ilişkinin devam etmesi halinde, onlarla buluştuğumuzda, "Diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:" Bu yüzden Henry ile geliştirdiğim bu samimiyeti ve benzerliği dostluğa kavuşturmak için harekete geçtim, bunu ekrana getirmek. " [20] ] o da insanlığa Lois Lane'in bağlantısını olarak Clark Kent açıklanan ve biraz tünel vizyonu olabilir", dedi, ama bir iş ve ahlaki standartları var. [Daha önce tanıştığımız zaman] hikayeyi elde etmek için her şeyi yapar - şimdi Clark onun insanlığa olan inancını aşılamıştır. Clark'la olan ilişkisi inanç temelli her şeye bağlı olduğu en yakın şey, anlıyor musun? Her ne kadar Clark'la birlikte taşınmak da sorun getiriyor. " [21] Bunu Henry ile birlikte ekrana getirmek için geliştirdik "dedi. [20] Ayrıca Clark Kent'i Lois Lane'in insanlık ile olan bağlantısı olarak tanımladı ve" Tünel vizyonuna sahip olabilir, ancak işinin ve ahlaki standartların var. [Daha önce tanıştığımız zaman] hikayeyi elde etmek için her şeyi yapar - şimdi Clark onun insanlığa olan inancını aşılamıştır. Clark'la olan ilişkisi inanç temelli her şeye bağlı olduğu en yakın şey, anlıyor musun? Her ne kadar Clark'la birlikte taşınmak da sorun getiriyor. " [21] Bunu Henry ile birlikte ekrana getirmek için geliştirdik "dedi. [20] Ayrıca Clark Kent'i Lois Lane'in insanlık ile olan bağlantısı olarak tanımladı ve" Tünel vizyonuna sahip olabilir, ancak işinin ve ahlaki standartların var. [Daha önce tanıştığımız zaman] hikayeyi elde etmek için her şeyi yapar - şimdi Clark onun insanlığa olan inancını aşılamıştır. Clark'la olan ilişkisi inanç temelli her şeye bağlı olduğu en yakın şey, anlıyor musun? Her ne kadar Clark'la birlikte taşınmak da sorun getiriyor. " [21] O hikayeyi elde etmek için her şeyi yapardı - şimdi Clark onun insanlığa olan inancını aşılamıştır. Clark'la olan ilişkisi inanç temelli her şeye bağlı olduğu en yakın şey, anlıyor musun? Her ne kadar Clark'la birlikte taşınmak da sorun getiriyor. " [21] O hikayeyi elde etmek için her şeyi yapardı - şimdi Clark onun insanlığa olan inancını aşılamıştır. Clark'la olan ilişkisi inanç temelli her şeye bağlı olduğu en yakın şey, anlıyor musun? Her ne kadar Clark'la birlikte taşınmak da sorun getiriyor. " [21]
Jesse Eisenberg , Lex Luthor olarak :
Süpermen'i yenmekle takıntılı olan, eksantrik bir genç işadamı ve LexCorp'un kalıtsal CEO'su . [22] [23] Luthor, çizgi romanlarda kel olarak tasvir edilirken, filmin Luthor versiyonu da filmin çoğunluğu boyunca saçlarıyla saçlarını tasvir eder. Euthenberg, önceki tasvirlerine kıyasla Luthor canlandırdığı konusundan bahsederken, "Böyle bir filmi yaparken ve daha önce oynamış bir karakteri canlandırdığınızda, önceki figürlerden daha uzakta olursanız, o kadar iyidir" dedi. Özellikle Gene Hackman veya Kevin Spacey gibi bir adamla şansınız olumlu bir şekilde karşılanmayacak. " Eisenberg karakterinin geçmişini " "[Luthor] trajik ve otantik bir duygusal iç hayat olan bir arka plana sahip" diyerek gerçekliğin çekirdeğini oluşturuyor. Filmde. Gerçek bir duygusal çekirdeğe sahip olan karakteri canlandırmaya olan ilgim bu yazar, Chris Terrio'nun gerçekte yaşanabilir bir karakter yaratmaya olan ilgisiydi. "Luthor'un Süpermen'e karşı davranış ve tutumuyla ilgili olarak Eisenberg," İlk romanın narsisörüdür. Bu şekilde karmaşıktır, çünkü o çok korkunç derecede sıkıntı çeker ve rekabet eder ve intikam alır. Süpermen'i yok etmek için değil, insanlığın hakiki tehdidi olarak görüyor. " [24] Eisenberg, Lex Luthor rolünü şu anki en avantajlı rolü olarak tanımlıyor:" Birçok bakımdan Luthor herhangi bir karakterden daha gergin. Bağımsız bir filmde yapardın, Normalde uzadığınız yerdir. Dolayısıyla bu şekilde hiç ödün verilmemişti. Şimdiye kadar verildiğim en iyi, en avantajlı rol buydu. Bu ölçeğin bir filminde ilginç bir karakter yapma fırsatı inanılmaz derecede nadirdir. " [25] Eisenberg, filmdeki bir temayı şöyle anlatıyor:" Bir insanın bu kadar güçlü olabileceği sorunu ortaya çıkarıyor. Bunlar, otoriter devletlerden bahsettiğimiz tür şeyler. Bu filmde jeopolitiğe yöneliyorlar, bu da iddialı ya da ezoterik değil " [26] " [25] Eisenberg, filmdeki bir temayı şöyle anlatıyor:" Bir insanın bu kadar gücüne nasıl sahip olabileceği sorusunu gündeme getiriyor. Bunlar, otoriter devletlerden bahsettiğimiz tür şeyler. Bu filmde jeopolitiğe yöneliyorlar, bu da iddialı ya da ezoterik değil " [26] " [25] Eisenberg, filmdeki bir temayı şöyle anlatıyor:" Bir insanın bu kadar gücüne nasıl sahip olabileceği sorusunu gündeme getiriyor. Bunlar, otoriter devletlerden bahsettiğimiz tür şeyler. Bu filmde jeopolitiğe yöneliyorlar, bu da iddialı ya da ezoterik değil " [26]
Diane Lane , Martha Kent olarak :
Clark evlat edinen annesidir. [17] Süpermen'in annesi rolüyle ilgili olarak Lane, "Her zaman en son test olacak bir oğlum olsaydı, iyi bir adam yetiştirsem, asil bir şey var" dedi. Lane , Zack Snyder'le birlikte Batman v Süpermen'le çalışırken yaşadığı tecrübe üzerine sorulduğunda, Snyder'ın hayal gücünden etkilendiğini ve "Bu tür şeyleri milyonlarca insan için ekrana getirme fırsatını kim teklif etti?" Bu bir şeref ve onur Bir yük ve bu yükü üstlenmeyi hayal edemiyorum. " [27] Martha Kent'in oğlu Süpermen'e verdiği destek üzerine Lane, "Sanırım onun seçim hakkına sahip olduğunu hatırlattığını" belirtti ve "Bu kaderle bağdaştırılmak zorunda değil.
Perry White gibi Laurence Fishburne :
Yazı işleri müdürü arasında Daily Planet ve Clark ve Lois' patron. [17] Filmdeki rolünü tekrar belirlemeyi isteyen Fishburne, "Karaktere geri döndüğüm için mutlu oldum, okuduğumda çok heyecanlıydım ve bu filmdeki merkezdeki şeyi gördüm. Bu iki dev arasında büyük bir mücadele "dedi. [29] Perry White'ın filmdeki rolü üzerine Fishburne, "Ortamının dinozorların gidişine benzediği gerçeğiyle ilgileniyor, bu da zor bir konumda" diyor ve ekliyor: "İyi haber, Lois Lane ve Clark Kent gibi yeni bir muhabirin ilgisini çekip işe aç olan harika bir muhabir var. " [30] Perry White'ın Lois Lane'le olan çalışma ilişkisini açıklayan Fisburne, "o benim en sevdiğim çocuğum ve o benim sorunlu çocuk" dedi. [31] Fishburne, çekim deneyiminin ve karakterinin etkileşimlerinin üzerine "Gerçekten sadece Lois, Clark ve Perry ile birlikte birkaç gün geçmişti ve geri kalanlar ise sadece Lois'le birlikte bana nasıl ulaşılacağını buldular. Ancak Man of Steel'de gerçekten iyi kurulduğunu düşündüğüm ilişkileri "vurguladı . [32] Gerçekten sadece Lois, Clark ve Perry ile birkaç gün oldu. Ve geri kalanı sadece Lois'le birlikte, onu nereye götüreceğini bulmaya çalıştı. Ancak bence Man of Steel'de kurulan ilişkiler gerçekten iyi bir şekilde kuruldu . " [32] Gerçekten sadece Lois, Clark ve Perry ile birkaç gün oldu. Ve geri kalanı da sadece Lois'le birlikte, onu nereye götüreceğini bulmaya çalıştı. Ancak bence Man of Steel'de kurulan ilişkiler gerçekten iyi bir şekilde kuruldu . " [32]
Alfred Pennyworth olarak Jeremy Irons :
Bruce Wayne'nin uşak, güvenlik şefi ve güvenilen güvenir. [22] [33] Irons, Alfred Pennyworth'teki rolünü "şimdiye kadar gördüğümüzden çok daha farklı bir Alfred" olarak nitelendirdi: Zack Snyder, ne istediğini çok net görüşlere sahipti, sadece belki de sadece daha fazla el ele verdiğini söyleyebilirim Bir uşak. " [34] Alfred'i önceki tasvirlerden farklı yapan şey sorulduğunda Irons, "Zack Snyder, yönetmen tamamen farklı bir Alfred yaratmak istedi, bu yüzden önceki fotoğraflardan herhangi bir bagaj taşımam gerektiğini hissettim. Türden bir reenkarnasyon, eğer istersen kendi alfredimi yarattığımı hissediyordum, daha fazla insanın daha yapabileceği bir şey yapabileceğini düşünüyorum. " [35] Irons'a göre Alfred " Biraz yağ maymunuydu ve Bruce'un kararlarında çok yer aldı. " [36] Alfred'in filmde nasıl olacağına ilişkin olarak Irons," İlginç bir geçmişi var. O çok yetenekli biri. O, kimsenin evlenmek istediğini düşündüğüm türden bir adam. Her şeyi yapabilir: ampulleri değiştirin, gerekirse köprüleri havaya uçurun. " [37]
June Finch olarak Holly Hunter :
Süpermen ve eylemleri üzerine siyasi tartışmalara başkanlık eden Kentucky Senatörü ABD. [38] [39] Hunter, filmde olmanın deneyimini anlatarak, "Bu uber mega'da evde tamamen bulunan Zack Snyder'in başını çektiği devasa, muazzam bir makinenin parçası olmak gerçekten eğlenceli. Çoğu insan böyle bir baskıyla sinir krizi geçirir ve büyülenir. " [40] Filmde nasıl davrandığını sorduğumda Hunter, "Zack bana bir teklifle geldi, ben de isterdim," Evet, eğlenceli olurdu "diye sordu. Karıştırmak çok eğlenceli çünkü Superman'le sahneler var olağanüstü görünüyor ve Ben'i [Battle'ı oynayan Affleck] ve Süpermen'i oynayan Henry'yi [Cavill] birlikte görmek oldukça zor. " [41] Süper kahraman bir filmde oynamak üzerine Hunter, "Ben tiyatro dünyasına benzeyen biri olmak için, hemen Aeschylus , Euripides ve Soophcles'a geri dönebilirim , insanlara karşı tanrı ve tanrıçalar hakkında yazıyorlardı . Tanrıların insanları çarpıtmaları, çarpıtmaları veya insanların istediklerini elde etmelerine yardım edebileceğini söyledi ve benim için yabancı hissetmedi, çünkü benim için gerçekleşen çeviri bu benim filtremdi "dedi. [42] Süpermen hakkındaki görüşleri üzerine Hunter, "Süpermen'le olan sorunu nedir? Bu mutlak güç kesinlikle bozulmaktadır. Güç, tek taraflı olarak sınırları olmaksızın özerk olarak hareket ettikleri zaman, yasalar hariç, hiçbir yasa bulunmamaktadır. Kendi düşüncesinde gördüğü,
Gal Gadot , Diana Prince / Wonder Woman : [44]
5.000 yıllık bir Amazon prenses [45] ve varlıklı bir girişimci olarak ortaya çıkan Zeus'un kızı . [46] Wonder Woman'ın elbisesi krom boyalı poliüretandan üretilmiştir ve elini sarar ve kılıç koşum takımlarını kullanır. [12] Gadot karakterini "çok güçlü ve güç sahibi" olarak nitelendirdi, ancak gün sonunda, çok fazla duygusal zekalı bir kadın. [47] Wonder Woman'ın merhametini tanımlayan Gadot, "Bütün kalbi bu-onun gücü" diyor kadınlar, hissettiklerini gösterebildikleri için şaşırtıcı olduğunu söylüyorlar. Gadot, Wonder Woman'ı tasvir etme düşüncelerinde, "Wonder Woman'u tanıyor; muhteşem biri" dedi. Onun temsil ettiği her şeyi ve onun temsil ettiği her şeyi severim. O, sevgi, merhamet, hakikat ve adalet ve eşitlikle ilgilidir ve çok kadındır. Benim için insanların onunla ilişki kurabilmesi önemliydi. "Filmdeki rolünü açıklayan Gadot," Bu filmde Wonder Woman'ın bir görüntüsünü elde ettiniz - bu DC Comics evrene tanıtılıyor "dedi. Ama onun güçlü yönleri, cephesi ve tavrı hakkında konuşuyorduk. Wonder Woman'ın Doomsday'le olan savaş sahnesinde Gadot, "Bunu yaptıktan sonra hatırlıyorum, Zack bana geldi ve şöyle dedi:" Sadece bir gürültülü miydin? " 'Evet' dedim. Ve "Neden?" Diye sordu. Sanırım hoşuma gidiyor, neden? " "Eh, onunla uğraşacak olursa, onunla karışıklık gelecektir. Ve kazanacağını biliyor. ' Günün sonunda, Wonder Woman bir barış arayanıdır. Ancak kavga geldiğinde kavga edebilir. O bir savaşçı ve o mücadelenin adrenalin sahiptir." [48] İnsanların o mükemmel olduğunu düşünüyorum istemiyorum Gadot da belirtti '', ayrıca açıklayan 'O yaramaz olabilir.' [49] olarak GADOT en döküm Açık Wonder Woman, Snyder "Wonder Woman tartışmasız tüm zamanların en güçlü kadın karakterlerinden biridir ve DC Universe'de favori hayranlarından biri" diyor. Gal'i inanılmaz bir aktrist değil, aynı zamanda onu rol için mükemmel kılan, büyüleyici bir nitelik taşıyor " [50] Gadot'a bir diyet ve eğitim rejimi uygulanmış, farklı dövüş sanatları uygulanmış ve rolü için 17 kilo kas kazanmıştır. [51] [52] Gadot daha önce olduğu gibi rol teklif edildi Faora Hu-Ul içinde Çelik Adam ama o anda hamile olduğunu çünkü reddetti; Bu daha sonra Batman'da Wonder Woman olarak oynanmasına izin verdi. V Superman: Adaletin Şafağı . [53]
Wallace Keefe olarak McNairy'yi vur :
Bir ampute Metropolis yıkımı sırasında sakat ve Süpermen sorumlu tutan edilir Wayne Enterprises çalışanı. [54] McNairy, karakterini daha önce hiç oynamadığı bir karakter türü olarak nitelendiriyor ve "Bu şeye girmek kesinlikle karakteri oynamak için kafamı duygusal olarak sarmak zorunda kalmıştım" dedi. [55] Karakterin filmin yayınlanıncaya kadar sürpriz olarak tutulup tutulmadığı sorulduğunda McNairy, "Mutlaka sürpriz yapmayı isteyip istemediğimi bilmiyorum, bu hikayeyi anlatan bir karakter olduğunu söyleyebilirim. Söyledi. " [56] McNairy, filmde olmanın düşüncelerinde "Çocukluğundan beri okuduğunuz çizgi romanlarla o dünyada oynamak,
Callan Mulvey , Anatoli Knyazev / KGBeast olarak :
Luthor için çalışan bir Rus terörist. [38] Filmde Mulvey'in rolünü değiştirirken , Zack Snyder, " Callan'la 300 yaşında çalışmak için iyi bir servet yaşadım : İmparatorluğun yükselişi ve inanılmaz yeteneklerinden çok etkilendim" diyor ve ekliyor: "Harika bir aktör ve Onunla tekrar çalışma fırsatı bulmayı dört gözle bekliyorum. " [58] Mulvey, Snyder ile tekrar çalışarak "Zack'in bu kadar vizyoner olduğunu ve bu yüzden şahane bir proje olacağını biliyorum." Yeteneği bir yönetmen olarak bir kenara bırakın; insanlar Zack için çalışmaktan ve setleri üzerinde çalışmaktan gerçekten çok seviyorlar. Hepsi gerçekten. " [59]
Tao Okamoto , Mercy Graves olarak :
Luthor'un asistanı. [60] Filmdeki rolü üzerine Okamoto, "Bu kadar büyüleyici, büyük bir konuşma rolüm yoktu, ben de çok şık kızlar gibi davrandım eskiden model olarak bu yüzden zor olmamıştı" dedi. Ama çok beğendim, kaba davrandım, kaba olmaya çalıştım. " [61] Okamoto'nun oyunculuğu üzerine Snyder, "Tao, bir aktris olarak inanılmaz yetenekleriyle güzelliği eşliğinde olan çarpıcı bir varlığa sahip ve bu maceraya katılmasını heyecanla karşılıyoruz" dedi. [62]
Kıyamet Günü Olarak Robin Atkin Downes :
Luthor kendi kanını ve Genel Zod'un ekleyerek başlatılan Kryptonlu teknoloji, yarattığı Canavarca yaratık DNA sistemine, aynı kökenli Yabancı geminin kaza yerinde gemiye Krypton'lu AI dan Bunun nasıl öğrendikten sonra. Downes karakteri hareket yakalama ve sesli ara hareketi ile tasvir etti. [5] Rol, ikinci treylerin serbest bırakılıncaya dek Downes'in kim olduğunu bilmediği kadar ağır bir gizlilik altında tutuldu. [63] Rolüyle ilgili Downes, filmin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu ve Kıyamet Günü'nün Batman v Superman: Adaletin Şafağı'nda hayata geçirilmesine yardım etmesindeki hayranlığını dile getirdi . [64] Doomsday'in neden filmde seçileceği sorulduğunda, Zack Snyder " Batman ve Süpermen gibi kahramanlara karşı çıkmak için, DC Universe'nin en ikonik ve güçlü kötü adamlarından birini tanıtmak istedik "diye ekledi," Temelde durdurulamaz bir kuvvettir. Filmde dünya için gerçek bir tehdit oluşturuyor " [65] Snyder, Doomsday'in DCEU'ya geri döneceğini," Şey, kıyamet kopuyor musunuz? " O sadece yerden sürünerek gelmiyor. Kendi mitolojisi var, değil mi? Bu yüzden keşfedilmelidir . " [66] Downes daha önce çeşitli DC animasyonlu filmler ve şovlar ile DC video oyunları için sesli roller vermiştir. [64] Filmde dünya için gerçek bir tehdit oluşturuyor " [65] Snyder, Doomsday'in DCEU'ya geri döneceğini," Şey, kıyamet kopuyor musunuz? " O sadece yerden sürünerek gelmiyor. Kendi mitolojisi var, değil mi? Bu yüzden keşfedilmelidir . " [66] Downes daha önce çeşitli DC animasyonlu filmler ve şovlar ile DC video oyunları için sesli roller vermiştir. [64] Filmde dünya için gerçek bir tehdit oluşturuyor " [65] Snyder, Doomsday'in DCEU'ya geri döneceğini," Şey, kıyamet kopuyor musunuz? " O sadece yerden sürünerek gelmiyor. Kendi mitolojisi var, değil mi? Bu yüzden keşfedilmelidir . " [66] Downes daha önce çeşitli DC animasyonlu filmler ve şovlar ile DC video oyunları için sesli roller vermiştir. [64] [66] Downes daha önce çeşitli DC animasyonlu filmler ve şovlar ile DC video oyunları için sesli roller vermiştir. [64] [66] Downes daha önce çeşitli DC animasyonlu filmler ve şovlar ile DC video oyunları için sesli roller vermiştir. [64]
Ayrıca, Jeffrey Dean Morgan ve Lauren Cohan tasvir Thomas ve Martha Wayne , Bruce Wayne'in ölen anne, [67] [68] Patrick Wilson canlandırıyor Amerika Birleşik Devletleri Başkanı sesli rolünde ve Michael Cassidy canlandırıyor Jimmy Olsen , bir CIA ajanı. [69] den rollerini Yeniden Fiyatlama Çelik Adam olan Harry Lennix Sekreteri Calvin Swanwick olarak, [70] Christina Wren Binbaşı Carrie Farris olarak, [71] Kevin Costner olarak Jonathan Kent , [72] Rebecca Buller, Jenny Jurwich ve Carla Gugino Krypton Al Kelor olarak geri döndü . [73] General Zod'un cesedi de filmde çok önemli bir rol oynuyor; Ancak, Michael Shannon film için herhangi bir sahne çekimi yapmadı ve ceset, fitness modeli Greg Plitt'in fiziği ve Shannon'un bir baş shot'ı kullanılarak yaratıldı . [74] Mark Edward Taylor, Wayne Enterprises'ın bir yöneticisi olan Jack O'Dwyer'yı canlandırıyor. [75] [76] [73] General Zod'un cesedi de filmde çok önemli bir rol oynuyor; Ancak, Michael Shannon film için herhangi bir sahne çekimi yapmadı ve ceset, fitness modeli Greg Plitt'in fiziği ve Shannon'un bir baş shot'ı kullanılarak yaratıldı . [74] Mark Edward Taylor, Wayne Enterprises'ın bir yöneticisi olan Jack O'Dwyer'yı canlandırıyor. [75] [76] [73] General Zod'un cesedi de filmde çok önemli bir rol oynuyor; Ancak, Michael Shannon film için herhangi bir sahne çekimi yapmadı ve ceset, fitness modeli Greg Plitt'in fiziği ve Shannon'un bir baş shot'ı kullanılarak yaratıldı . [74] Mark Edward Taylor, Wayne Enterprises'ın bir yöneticisi olan Jack O'Dwyer'yı canlandırıyor. [75] [76]

Ezra Miller , Jason Momoa ve Ray Fisher olarak görünür Barry Allen / Flaş , Arthur Curry / Aquaman'den ve Victor Stone / Cyborg yer almasına yol açacaktır kısa görünüşe, sırasıyla Adalet Ligi filmi. [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] Joe Morton , Victor'ın babası Silas Stone rolünde görünüyor. [85] ABD Senatörü Patrick Leahy , senatör Purrington olarak kahramanca bir görünüm sergilerken, ABD Senatörü Debbie Stabenow da New Jersey Valisi olarak bir keman yapıyor . [86] [87] Neil deGrasse Tyson , Soledad O'Brien , Anderson Cooper , Nancy Grace ve Charlie Rose kendileri gibi görünürler. Jena Malone olarak rol aldı YILDIZ Labs bilim adamı Jenet Klyburn ama onun sahneleri ile birlikte tiyatral yayından kesildi Çelik Adam karakterler gibi Baba Leone ve Joseph Cranford olarak Coburn Goss Pete Ross ; Ultimate Edition ev medyası sürümü için geri yüklendi . [88] Jon Stewart'ın uzatılmış kesimde bir kahramanı var. Paylaşılan evrenin filmleri arasındaki arabağlantıyı daha da geliştirmek için, Chris Pine Diana Prens'in Steve Trevor adlı fotoğrafında olduğu gibi, Said Taghmaoui , Ewen Bremner ve Eugene Brave Rock'ın da yakında çıkacak olan Wonder Woman'da yeniden canlanacakları rollerde yer alıyor

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

    
    film izle şansımı seveyim izle medyum hoca toptan köfte dedektör ankara escort ankara escort